SNiASI/L

From WikiZMSI

Spis treści

Listy


Zadania

Ocena końcowa

Na ocenę końcową wpływać będzie:

  • punktacja z wejściówek (40%),
  • ocena z wykonanego zadania programistycznego (60%),

W semestrze odbędą się trzy wejściówki z:

  1. sieci neuronowych
  2. algorytmów genetycznych
  3. logiki rozmytej.

Jeżeli student jest nieobecny na zajęciach i nie uczestniczy w równoważnych laboratoriach z inną grupą, nie może odrabiać samej wejściówki.

Zadnia programistyczne będą miały różną skalę trudności. Im trudniejszy wariant zadania tym wyższa ocena. Każde zadanie należy zaliczyć w nieprzekraczalnym terminie wyznaczonym przez prowadzącego zajęcia. Jakość i działanie programu będzie sprawdzane w trakcie zajęć laboratoryjnych.

Programy, które okażą się plagiatami nie są zaliczane (bez możliwości poprawy) niezależnie od tego kto jest jego autorem.

Obecność na zajęciach

Regulamin studiów Politechniki Szczecińskiej w rozdziale III, §10, ustęp 2 stwierdza: "Nieobecność studenta, nawet usprawiedliwiona na więcej niż 1/5 godzin obowiązkowej formy zajęć może być podstawą do niezaliczenia tej formy zajęć."

W myśl tego przepisu należy uczestniczyć w możliwie wszystkich zajęciach. Student ma prawo do nieobecności na jednych zajęciach laboratoryjnych.

Jeżeli z uzasadnionego powodu student nie może uczestniczyć w zajęciach własnej grupy może odpracować zajęcia z inną grupą. Musi jednak zostać spełniony warunek, że grupa realizuje program zajęć, które student opuścił.

Sytuacje wyjątkowe

Jeżeli z powodu choroby student przebywa na zwolnieniu ponad 2 tygodnie, tak, że nie może odpracować ajęć z inną grupą, przedstawiając odpowiednie zwolnienie będzie mógł poprawiać wejściówkę na konsultacjach i prosić o przedłużenie terminu oddania programu.

Zaliczenia poprawkowe

Jeżeli student nie uzyska wystarczającej liczby punktów końcowych i uzyska ocenę niedostateczną ma prawo do dwóch poprawek w ciągu roku (Regulamin studiów PS rozdział V §22 ustęp 4). Pierwsza poprawa odbędzie sie w sesji zimowej, a druga pod koniec semestru letniego.

Inne

  • Wszelkie pytania, wątpliwości można rozwiązywać osobiście w czasie konsultacji lub drogą elektroniczną.
  • Proszę pamiętać, że pomimo tego, ze korespondencja jest elektroniczna ciągle ma charakter formalny. Proszę zatem przestrzegać zasad pisania pism oficjalnych. Zaczynać list od powitania, kończyć formą grzecznościową i podpisywać się imieniem i nazwiskiem.